Setkání v Jílovém u Prahy

Na páteční večer 14. září svolala Alternativa středočeské D3 do městského kulturního centra v Jílovém u Prahy setkání svých příznivců.

Sešlo se téměř padesát lidí, občanů Jílového i přilehlých obcí. Večer moderoval Pavel Šidák, který prezentoval spolek AD3 (mnozí příznivci nás poprvé viděli „naživo“) s jeho aktuálními úkoly a shrnul rovněž dosavadní činnost iniciativy.

Michaela Závodná krátce promluvila o životě AD3 na sociálních sítích. Jádrem setkání však samozřejmě byla sama středočeská dálnice a povídání o aktuálním stavu tohoto projektu. Pro přesnější představu o rizicích trasy dálnice si Roman Andres připravil virtuální prohlídku trasy dálnice.

Ing. Ladislav Kos

Významným hostem byl Ladislav Kos, senátor Parlamentu ČR, který referoval o problematice tzv. Vestecké spojky – tedy stavby, která by na SD3 měla navazovat. Na závěr večera prezentovali svá hnutí, v jejichž programu je zakotvený nesouhlas s dálnicí na Jílovsku, dva komunální politici: Pavel Hrabec za Jílovsko pro lidi a Oskar Lažanský ze Strany zelených. Oskar Lažanský večer uzavřel krátkou prezentací o dopravní situaci v Jílovém a o jejím ovlivnění případnou stavbou dálnice.

Setkání, plánované původně na dvě hodiny, se kvůli bohatému programu a zájmu posluchačů protáhlo do pozdního večera.