Volte pro řešení místní dopravy místo dálnice D3

Ohodnotili jsme programy politických stran s volebním potenciálem nad 5% a přinášíme vám žebříček, který ukazuje, zda budou dle volebních programů řešit přednostně přivedení tranzitní silniční dopravy nebo řešit místní problémy s místními občany.

Strany jsme hodnotili podle několika kritérií: budování dálniční infrastruktury, případně s důrazem na výstavbu D3 (minusové body), veřejnou, železniční a regionální dopravu (plusové body), účast veřejnosti a obcí v rozhodování (plusové body). Zohlednili jsme také konkrétnost jednotlivých návrhů.

Výsledkem je náš žebříček stran, podle toho, jak je doporučujeme volit, pokud nechcete dálnici za humny a naopak h. Pokud stále nejste rozhodnuti, vězte, že na každém hlasu záleží.

Volební překvapení Starostů a nezávislých

Máte rádi překvapení? Jak která, že. Starostové a nezávislí nám bohužel připravili jedno velmi, velmi nemilé. Zatímco u nás v kraji se dušují, jak mají jiné, rozumnější dopravní stavby přednost před budováním D3 skrz Posázaví, před Parlamentními volbami tvrdí opak.

V jejich volebním programu najdeme: „Dobudovat páteřní dopravní síť. Prioritou musí být dálniční spojení na jih (České Budějovice a Rakousko).“