Výzva našim příznivcům

Vážení přátelé, příznivci dobré dopravy,

schvalovací proces středočeské D3 nabírá zpoždění a stále více je slyšet kritické hlasy upozorňující na škodlivost a nehospodárnost tohoto projektu. Nejde o věc názoru, o to, kdo by si dálnici přál, či nepřál, ale o fakta: jsme přesvědčeni, že náklady a ztráty významně převažují ev. zisky a přínosy dálnice, a že středočeská D3 není pro obyvatele ČR prospěšná.

V tomto duchu se nesly události 17. 7. 2019 v Jílovém u Prahy, kam přijel původně premiér s hejtmankou Středočeského kraje a ministry podpořit výstavbu dálnice. Pozitivně propagovat výstavbu středočeské D3 se jim však nepovedlo. Na místo toho média ožila zprávami o demonstraci odpůrců, rozporuplnosti a nevýhodnosti dálnice a o potřebě výstavby obchvatů obcí.

Dlouho očekávané územní řízení bylo sice na podzim loňského roku zahájeno, avšak záhy bylo přerušeno pro nedostatečnost potřebných podkladů. Krajský úřad, vládní činitelé i Ředitelství silnic a dálnic ovšem publikují mnoho článků, které dálnici nadále propagují.
Alternativa středočeské D3 využívá zpoždění přípravy dálnice především k tomu, aby podrobila podklady projektu revizi nezávislými odborníky. Souběžně jednáme s politiky a kompetentními institucemi o námi navrhovaném řešení, podporujeme obce aj. Chcete-li znát další podrobnosti či máte-li nějaké otázky, napište nám. Rádi vám odpovíme.

Rozhodně máme velkou šanci uspět, bez Vás se však neobejdeme! Dílčích úspěchů naší iniciativy jsme dosáhli i díky Vaší podpoře, ovšem hlavní bitva – řízení o umístění stavby (územní řízení) – nás společně teprve čeká.

APELUJTE NA ZASTUPITELE A VEDENÍ SVÉ OBCE, ABY DÁLNICI ODMÍTLI A PODPOŘILI ALTERNATIVNÍ ŘEŠENÍ

PŘISPĚJTE JAKOUKOLI FINANČNÍ ČÁSTKOU NA TRANSPARENTNÍ ÚČET ALTERNATIVY STŘEDOČESKÉ D3

Peníze použijeme na odborné studie a úspěšné pokračování naší kampaně, abychom mohli co nejlépe doložit fakt, že projekt středočeské dálnice D3 je nesmysl, uměle vytvořená potřeba a velký tunel do veřejného rozpočtu!

Přispět můžete
• jednorázově prostřednictvím sbírky Zachraňme Posázaví na tomto odkazu: https://www.darujme.cz/projekt/1201772
• pravidelným měsíčním příspěvkem na náš transparentní účet u Fio banky č. 2600996955/2010.

Zachraňme společně životní prostor a existenční hodnoty pro sebe i budoucí generace!