ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Iniciativa za účelné a hospodárné řešení dopravy ve středních Čechách
loading

Přispějte na naši činnost

zavřít
 

Aktuálně

Nový jižní tah - premiéra hudebního klipu

22. 12. 2020 (Komentář)

Pozor, už je to tady! Zveme Vás tímto na on-line premiéru videoklipu Nový jižní tah, která se uskuteční ve středu 23. 12. 2020 ve 20 hod na našem Facebooku.

Klip pojednává o neohroženém boji místních pistolníků, jejich squaw proti dálničním supům. Coming soon! JIŽ BRZY!!

Najdete na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JZ4MVEIRX44&t=9s

Pošlete připomínky k nové Dopravní politice ČR!

21. 12. 2020 (Komentář)

Nejpozději do 6. 1. 2021 (ale raději o pár dní dříve) pošlete Ministerstvu životního prostředí připomínky k nové Dopravní politice ČR. O podrobnější podklady či vzorové znění si napište co nejdříve e-mailem na adresu info@alternativad3.cz.

Vaše připomínky budou zapracovány v rámci zjišťovacího řízení, které právě probíhá. Požadujte zastavení přípravy středočeské dálnice D3, která je vedena duplicitně s dálnicí D4. Je to typicky nevhodné řešení, které podstatně zhoršuje problémy fragmentace krajiny i důsledky změny klimatu, a je v příkrém rozporu z řadou doporučení a předpisů. V ČR neexistuje efektivní systém monitoringu funkčnosti migračních objektů. Nejvyšší fragmentace krajiny v rámci ČR je dlouhodobě zaznamenána i v kraji Středočeském. Fragmentace populací se stává k závažným a také velmi složitým problémem ochrany přírody a může mít v budoucnu katastrofické následky pro…

Žádost obcím o spolupráci při zlepšování dopravy

21. 12. 2020 (Dopis)

Vyzvali jsme obce ke spolupráci na prosazovaní aletrnativy 0+, bez ohledu na to zda bude či nebude středočeská D3 postavena.

Vážená paní starostko, pane starosto, vážená rado, nikde a nikým není zaručeno, že by středočeská dálnice D3 pomohla obcím a silnicím v širokém okolí od dopravní zátěže. Náklady a ztráty už nyní významně převažují ev. zisky a přínosy dálnice. Jaká je šance úspěšně postavit 60 km dálnice s mosty a tunely, když si ŘSD dosud neporadilo např. s mnohem méně náročnými obchvaty v Benešově, Olbramovicích a Miličíně? Celé znění dopisu naleznete v našem archivu: https://www.alternativad3.cz/archive/13/dopis-obcim-ad3-0-2020-fin.pdf

Senátor Ladislav Kos: otevřený dopis poslancům s nesouhlasem k projednávání stavebního zákona v období nouzového stavu

5. 11. 2020 (Dopis)

Ladislav Kos: napsal jsem otevřený dopis poslancům s nesouhlasem k projednávání stavebního zákona v období nouzového stavu.

Na 5. listopadu byla díky podpisům poslanců ANO svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny s jediným bodem programu – první čtení stavebního zákona.

Urputná snaha ministryně Dostálové a hnutí ANO splnit developerům jejich sen, tak ignoruje fakt, že země je v nouzovém stavu, že jsou omezeny kontakty a že tak projednávání zákona nemůže proběhnout po širší diskuzi. Ale právě to je zřejmě hlavní důvod, proč zákon projednat právě teď. 

Poslal jsem proto všem poslancům PS dopis, ve kterém je žádám, aby odložili projednávání tohoto klíčového zákona.

Program schůze PS svolané na 5. 11.…

Výzva zaznamenejme minutku klidu

28. 10. 2020 (Komentář)

Milí příznivci Alternativy středočeské D3, člověk potřebuje a proto i vyhledává klidná, tichá místa, kde je slyšet zakokrhat kohouta, šum listí a další zvuky, které do krajiny patří. Na takových místech si nejlépe odpočineme, tato místa nás léčí, ovšem tato místa jsou právě stavbou středočeské D3 ohrožena.

Vyzýváme Vás v tomto čase nádherného barevného podzimu k vytváření krátkých videí z klidných, tichých míst, která by mohla být středočeskou dálnicí D3 zasažena. Mohou to být zátiší, ale i momentky, kde se něco zajímavého odehrává a mají k naší problematice nějaký vztah.

A že je takových míst v navržené trase dálnice požehnaně si můžete ověřit na mapě zde: https://www.alternativad3.cz/trasa-stredoceske-d3/1/131

Vaše krátká videa (v délce okolo 1 minuty) budeme shromažďovat a vznikne tak další podpůrný…

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím