ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Iniciativa za účelné a hospodárné řešení dopravy ve středních Čechách
loading

Aktuálně

Senátor Ladislav Kos: otevřený dopis poslancům s nesouhlasem k projednávání stavebního zákona v období nouzového stavu

5. 11. 2020 (Dopis)

Ladislav Kos: napsal jsem otevřený dopis poslancům s nesouhlasem k projednávání stavebního zákona v období nouzového stavu.

Na 5. listopadu byla díky podpisům poslanců ANO svolána mimořádná schůze Poslanecké sněmovny s jediným bodem programu – první čtení stavebního zákona.

Urputná snaha ministryně Dostálové a hnutí ANO splnit developerům jejich sen, tak ignoruje fakt, že země je v nouzovém stavu, že jsou omezeny kontakty a že tak projednávání zákona nemůže proběhnout po širší diskuzi. Ale právě to je zřejmě hlavní důvod, proč zákon projednat právě teď. 

Poslal jsem proto všem poslancům PS dopis, ve kterém je žádám, aby odložili projednávání tohoto klíčového zákona.

Program schůze PS svolané na 5. 11.…

Výzva zaznamenejme minutku klidu

28. 10. 2020 (Komentář)

Milí příznivci Alternativy středočeské D3, člověk potřebuje a proto i vyhledává klidná, tichá místa, kde je slyšet zakokrhat kohouta, šum listí a další zvuky, které do krajiny patří. Na takových místech si nejlépe odpočineme, tato místa nás léčí, ovšem tato místa jsou právě stavbou středočeské D3 ohrožena.

Vyzýváme Vás v tomto čase nádherného barevného podzimu k vytváření krátkých videí z klidných, tichých míst, která by mohla být středočeskou dálnicí D3 zasažena. Mohou to být zátiší, ale i momentky, kde se něco zajímavého odehrává a mají k naší problematice nějaký vztah.

A že je takových míst v navržené trase dálnice požehnaně si můžete ověřit na mapě zde: https://www.alternativad3.cz/trasa-stredoceske-d3/1/131

Vaše krátká videa (v délce okolo 1 minuty) budeme shromažďovat a vznikne tak další podpůrný…

Potíže růstu, nebo růst potíží?

5. 10. 2020 (Komentář)

Z tisku se dočteme, že „Zprovoznění D3 u Českých Budějovic se odkládá o další rok. Zdržuje ho tunel Pohůrka“. Ředitelství silnic a dálnic tedy nyní počítá se zahájením provozu až v roce 2024. Stalo se tak proto, že stavbaři musí kvůli agresivní spodní vodě změnit technologii stavby u kilometrového tunelu Pohůrka.

Není to první, ani poslední  problém se kterými se potýká stavba dálnice D3. Zdá se, že na této stavbě končí etapa potíže růstu a začíná růst potíží. A to nejen na stavbě Jihočeské části D3. Podobné problémy zcela jistě již začínají a budou následovat další i na stavbě Středočeské části D3.

Na této části stavby se ještě ani nekoplo, a doufám, že ani nekopne a už se problémy staví do fronty. Ředitelství silnic a dálnic mění technické řešení dálnice na úseku od Jílového po Hostěradice, jehož součástí je i tunel Luka. EIA pro tuto stavbu byla schválena už v roce 2012, nyní je rok 2020 a zásah do projektu je tak velký,…

Nepropásněte příležitost – jděte k volbám. Volte proti dálnici a pro AD3 0+!

30. 9. 2020 (Komentář)

Vážení příznivci Alternativy středočeské D3, volby do krajských zastupitelstev 2. - 3. 10. 2020 jsou další šancí změnit rovnováhu sil, které rozhodují o naší věci! Pokud volit nepůjdete, posílíte tím prodálniční politiky.

Nejsme příznivci konkrétní politické strany, můžeme Vám však alespoň přibližně doporučit, jak se kandidující strany staví k problému SD3 vs. AD3 0+. Dle předvolebních programů, historické mediální stopy a v řadě případů i osobních zkušeností z jednání s představiteli stran víme, že Piráti a STAN jsou otevřené k řešení AD3 0+. Ostatní strany jsou prodálniční. Nepropásněte příležitost - jděte k volbám. Volte proti dálnici a pro AD3 0+!

 

Pokrytci

29. 9. 2020 (Komentář)

Na internetu a v mediích proběhla nedávno  zpráva, že pánové Babiš, premiér vlády, a ministr životního prostředí Richard Brabec navštívili Jihočeský kraj a u Soběslavi se zúčastnili a dokonce vlastnoručně i vysadili perlorodky říční. Nebylo uvedeno kolik kusů, zda desítky či stovky, ale to už je jedno.

Byl by to od nich jistě velice záslužný čin, zejména proto, že v podobných akcích na záchranu a zlepšení životního prostředí a zvláště chráněných živočichů chtějí údajně pokračovat. Bohužel tuto akci zcela zastínila jiná zpráva, a to, že tatáž vláda a titíž pánové odmítli pár dní předtím  návrh KDU-ČSL na posílení ochrany zemědělské půdy.

Tento zákon měl být vydán už dříve, než jsme začali ztrácet tuto půdu a to ve stovkách a tisících hektarů. Ale i nyní by měl určitě svůj velký význam pro naši zem. Bohužel naše vláda jej odmítla a patrně jej chce kompenzovat vysazováním perlorodek a jiných ohrožených živočichů, a to…

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím