ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Iniciativa za účelné a hospodárné řešení dopravy ve středních Čechách
loading

Přispějte na naši činnost

zavřít
 

Aktuálně

ODS do předvolebního klání vytahuje kartu středočeské D3

23. 4. 2021 (Tisková zpráva)

Martin Kupka a Martin Kuba (oba ODS) chtějí prosadit kontroverzní projekt středočeské D3 za každou cenu. Ministr dopravy a generální ředitel ŘSD tak budou čelit tlaku obou politiků, aby ovlivnili rozhodování státní správy.

Oba politici se demonstrativně setkali v místě plánovaného napojení SD3 na stávající úsek. Je smutné, že se musí setkávat v plískanici u silnice, aby vysílali do médií patetická gesta. Někdo by jim místo toho mohl v teple u stolu vysvětlit, v čem spočívá a proč je důležitý řádný schvalovací proces liniových staveb, proč je západní varianta středočeské D3 nevýhodná pro Středočeský kraj i Českou republiku, a také to, že „mít jasnou trasu" v případě tak drahého a riskantního projektu zdaleka nestačí. Více o tom v naší tiskové zprávě.

Radek Mátl: Pokud by vázla stavba D3, musel by se zřejmě vybudovat obchvat Miličína

18. 4. 2021 (Komentář)

Pokud by se dlouho nedařilo postavit středočeskou část dálnice D3, musel by zřejmě vzniknout obchvat Miličína na Benešovsku. Novinářům to řekl generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl.

V současné době ŘSD zpracovává vyhledávací technickou studii s potenciálním výhledem, zda obchvat Miličína je reálný a jak je reálný," uvedl Radek Mátl. Více zde: https://www.dnoviny.cz/infrastruktura/radek-matl-pokud-by-vazla-stavba-d3-musel-by-se-zrejme-vybudovat-obchvat-milicina

Začíná stavba obchvatu Olbramovic na I/3

16. 4. 2021 (Komentář)

U Olbramovic se poprvé koplo. Po 30 létech čekání se Olbramovice konečně dočkají obchvatu.

Nad tím zůstává rozum stát, vždyť stavební povolení měl stát již v 80 létech, ale tenkrát na obchvat nebyly peníze. Ale konec dobrý - všechno dobré a alternativní řešení AD3 0+ se začíná naplňovat. Dočká se obchvatu také Miličín? Zdá se, že i u Miličína se ledy začínají hýbat, ŘSD se totiž obchvatem začíná vážně zabývat. Více zde

Chválíme nové vedení Středočeského kraje za podporu rozumné dopravy

10. 4. 2021 (Komentář)

Již léta panuje před nádražím v Olbramovicích neutěšená situace. Není kde zaparkovat, parkuje se všude - v příkopech, na trávě, mezi stromy... Nyní si obec Olbramovice nechala vypracovat studii k zamýšlenému vybudování parkoviště P+R v blízkosti tamního nádraží.

Chválíme nové vedení Středočeského kraje za podporu rozumné dopravy. O parkování u nádraží v Olbramovicích a přestup na vlak je už řadu let velký zájem, ale chyběla zde infrastruktura. Díky tomu bude moci olbramovické nádraží dál hrát významnou roli jako přestupní místo. Chystaná modernizace vlakové zastávky Votice (v plánu je P+R, přestupní terminál a možná též rychlíková zastávka) doufejme nebude konkurenčním projektem - naopak společně mohou být obě nádraží velmi užitečná pro krajskou dopravní obslužnost a především pak pro cesty do Prahy, Tábora či dále na jih.

AD3 a Hnutí Duha podaly stížnost na mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR Jana Rýdla

11. 3. 2021 (Tisková zpráva)

Hra na baviče a dopravního experta tiskového mluvčího Ing. Jana Rýdla dávno přerostla únosné meze. Mluvčí svérázně prezentuje zavádějící informace, kterými manipuluje veřejnost. Proto jsme zaslali společnou stížnost řediteli ŘSD Ing. Radku Mátlovi. Navíc se proslýchá, že Rýdl je skutečným vládcem ŘSD.

Spolky AD3 a Hnutí Duha České Budějovice, dotčené Rýdlovými výroky, zaslaly stížnost generálnímu řediteli ŘSD ing. Radku Mátlovi. Mají totiž pochybnosti, zda ředitel výroky Jana Rýdla schvaluje. V opačném případě by mohlo jít o Rýdlovu soukromou snahu nahrávající dodavatelským firmám dopravních staveb.

Tiskovou zprávu si přečtěte zde: https://www.alternativad3.cz/archive/11/tz-10-3-2021-spolky-stiznost-rydl-rsd-fin.pdf

Oficiální stížnost pak zde: https://www.alternativad3.cz/archive/13/stiznost-spolky-rydl-rsd-fin.pdf

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím