ALTERNATIVA STŘEDOČESKÉ D3
Iniciativa za účelné a hospodárné řešení dopravy ve středních Čechách
loading

Přispějte na naši činnost

zavřít
 

Aktuálně

Chválíme nové vedení Středočeského kraje za podporu rozumné dopravy

10. 4. 2021 (Komentář)

Již léta panuje před nádražím v Olbramovicích neutěšená situace. Není kde zaparkovat, parkuje se všude - v příkopech, na trávě, mezi stromy... Nyní si obec Olbramovice nechala vypracovat studii k zamýšlenému vybudování parkoviště P+R v blízkosti tamního nádraží.

Chválíme nové vedení Středočeského kraje za podporu rozumné dopravy. O parkování u nádraží v Olbramovicích a přestup na vlak je už řadu let velký zájem, ale chyběla zde infrastruktura. Díky tomu bude moci olbramovické nádraží dál hrát významnou roli jako přestupní místo. Chystaná modernizace vlakové zastávky Votice (v plánu je P+R, přestupní terminál a možná též rychlíková zastávka) doufejme nebude konkurenčním projektem - naopak společně mohou být obě nádraží velmi užitečná pro krajskou dopravní obslužnost a především pak pro cesty do Prahy, Tábora či dále na jih.

AD3 a Hnutí Duha podaly stížnost na mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR Jana Rýdla

11. 3. 2021 (Tisková zpráva)

Hra na baviče a dopravního experta tiskového mluvčího Ing. Jana Rýdla dávno přerostla únosné meze. Mluvčí svérázně prezentuje zavádějící informace, kterými manipuluje veřejnost. Proto jsme zaslali společnou stížnost řediteli ŘSD Ing. Radku Mátlovi. Navíc se proslýchá, že Rýdl je skutečným vládcem ŘSD.

Spolky AD3 a Hnutí Duha České Budějovice, dotčené Rýdlovými výroky, zaslaly stížnost generálnímu řediteli ŘSD ing. Radku Mátlovi. Mají totiž pochybnosti, zda ředitel výroky Jana Rýdla schvaluje. V opačném případě by mohlo jít o Rýdlovu soukromou snahu nahrávající dodavatelským firmám dopravních staveb.

Tiskovou zprávu si přečtěte zde: https://www.alternativad3.cz/archive/11/tz-10-3-2021-spolky-stiznost-rydl-rsd-fin.pdf

Oficiální stížnost pak zde: https://www.alternativad3.cz/archive/13/stiznost-spolky-rydl-rsd-fin.pdf

Zpravodaj AD3 č. 34 právě vyšel

11. 3. 2021 (Komentář)

Aktuální zprávy ohledně dění kolem středočeské D3.

Čtěte zde: https://mailchi.mp/df2b1b17380d/alternativad3-zpravodaj-c-34?e=9ac96fb635

Nový jižní tah - premiéra hudebního klipu

22. 12. 2020 (Komentář)

Pozor, už je to tady! Zveme Vás tímto na on-line premiéru videoklipu Nový jižní tah, která se uskuteční ve středu 23. 12. 2020 ve 20 hod na našem Facebooku.

Klip pojednává o neohroženém boji místních pistolníků, jejich squaw proti dálničním supům. Coming soon! JIŽ BRZY!!

Najdete na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JZ4MVEIRX44&t=9s

Pošlete připomínky k nové Dopravní politice ČR!

21. 12. 2020 (Komentář)

Nejpozději do 6. 1. 2021 (ale raději o pár dní dříve) pošlete Ministerstvu životního prostředí připomínky k nové Dopravní politice ČR. O podrobnější podklady či vzorové znění si napište co nejdříve e-mailem na adresu info@alternativad3.cz.

Vaše připomínky budou zapracovány v rámci zjišťovacího řízení, které právě probíhá. Požadujte zastavení přípravy středočeské dálnice D3, která je vedena duplicitně s dálnicí D4. Je to typicky nevhodné řešení, které podstatně zhoršuje problémy fragmentace krajiny i důsledky změny klimatu, a je v příkrém rozporu z řadou doporučení a předpisů. V ČR neexistuje efektivní systém monitoringu funkčnosti migračních objektů. Nejvyšší fragmentace krajiny v rámci ČR je dlouhodobě zaznamenána i v kraji Středočeském. Fragmentace populací se stává k závažným a také velmi složitým problémem ochrany přírody a může mít v budoucnu katastrofické následky pro…

Tento web používá ke správné činnosti cookies. Rozumím